Co warto zwiedzić w Zakopanem?

Zakopane to nie tylko Krupówki, ale również mnóstwo innych niezwykle urokliwych zakątków, które każdy powinien odwiedzić. Co więcej, jest to miasto pełne tradycyjnych restauracji, w których serwowane są smaczne, góralskie potrawy, a także klimatycznych hoteli w centrum Zakopanego, w których można odpocząć, zrelaksować się i przekonać się na własnej skórze, czym jest góralska gościnność.

Każdego roku do Zakopanego przyjeżdża wielu turystów z całej Polski i z zagranicy. To jedno z najpopularniejszych miast w naszym kraju. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ znajduje się tutaj wiele różnorodnych atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś idealnego dla siebie.

Zwiedzanie Zakopanego. Co warto zobaczyć?

  • Kasprowy Wierch i kolejka linowa

Zakopane to idealne miejsce dla wszystkich osób, które cenią sobie aktywny wypoczynek. Będąc tutaj, warto wybrać się na Kasprowy Wierch. Doświadczeni wędrowcy mogą pokonać tę trasę, wybierając szlak turystyczny. Do szczytu prowadzi również kolejka, która umożliwia dotarcie na niego w ciągu kilkunastu minut.

  • Gubałówka

To kolejny szczyt, który może zainteresować miłośników górskich wędrówek. Zachwycający jest przede wszystkim widok z Gubałówki. Możemy stąd podziwiać Tatry, Giewont czy Kasprowy Wierch. Tę trasę również można pokonać pieszo lub kolejką.

  • Krupówki

To główny punkt na mapie zwiedzania każdego turysty, który wybiera się do Zakopanego. Po deptaku można spacerować godzinami, podziwiając tutejsze zabudowania. Można tutaj zjeść tradycyjne potrawy w jednej z restauracji lub napić się herbaty góralskiej.

  • Muzeum Tatrzańskie

W Muzeum Tatrzańskim znajduje się wiele ciekawych ekspozycji, które warto poznać, m.in. przyrodnicze, historyczne i etnograficzne. Jest to jedno z najstarszych muzeów regionalnych w naszym kraju.

  • Wielka Krokiew

Fani skoków narciarskich koniecznie powinni wybrać się w pobliże Wielkiej Krokwi. Nawet w sezonie letnim prezentuje się ona imponująco. A jeśli chcesz poczuć się jak skoczek podczas zawodów, możesz wybrać się na sam szczyt Wielkiej Krokwi.

  • Dolina Kościeliska

Dolina Kościeliska to jedna z najbardziej znanych i najpiękniejszych polskich dolin. Dawniej należała do pobliskiego miasteczka, Kościeliska, stąd jej nazwa. Można tutaj podziwiać malownicze bramy skalne.

Wróć do bloga