Dlaczego warto wybrać się do Zakopanego latem?

Zakopane to jedno z najczęściej odwiedzanych miast latem. Każdego roku przyjeżdża tutaj bardzo wielu turystów zarówno z kraju, jak i zagranicy. To nie tylko miłośnicy gór i przyrody, ale również pasjonaci wspaniałej architektury czy zabytkowych obiektów.

W Zakopanem można nie tylko aktywnie spędzić czas wolny, ale również odpocząć od zgiełku i miejskiego pośpiechu w jednym z tutejszych obiektów noclegowych. Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim klimatyczna willa w Zakopanem zlokalizowana w samym centrum miasta.

Zakopane – miasto pełne atrakcji turystycznych

W Zakopanem znajduje się bardzo wiele niezwykle ciekawych miejsc. To jedno z najczęściej odwiedzanych miast, nie bez powodu. Ma swój unikalny, niepowtarzalny urok, który jest w stanie zachwycić każdego.

Każdy, kto przyjeżdża tutaj latem, koniecznie powinien wybrać się na wycieczkę nad Morskie Oko. To jedno z najczęściej obieranych kierunków przez turystów. Zmierzają tutaj nie tylko zaprawieni piechurzy, ale także rodziny z dziećmi czy seniorzy. Morskie Oko zlokalizowane jest ok. 25 km od Zakopanego. Można tutaj dotrzeć busem lub samochodem. Kolejne ok. 8 km trasy można pokonać pieszo lub dorożką. Morskie Oko zachwyca niesamowitymi widokami, które się tam roztaczają.

Latem warto wybrać się również na Kasprowy Wierch. Trasę warto pokonać pieszo, ponieważ w ten sposób będziemy mieć sporo czasu na podziwianie wspaniałych widoków. Na sam szczyt prowadzi kolejka linowa. Przejazd nią trwa ok. 20 minut. Na szczycie można poruszać się kilkoma wyznaczonymi trasami turystycznymi. Znajduje się tu również obserwatorium meteorologiczne.

W Zakopanem znajduje się wiele specyficznych, oryginalnych willi. Tutejsza zabudowa utrzymana jest w tzw. stylu zakopiańskim i jest unikatem na skalę światową. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na Willę Koliba, Willę Pod Jedlami, Willę Atma, Willę Czerwony Dwór czy Willę Herenda.

Miłośnicy sztuki i literatury koniecznie powinni odwiedzić Muzeum Kasprowicza. Znajdują się w nim liczne zbiory związane ze słynnym poetą, począwszy od przedmiotów codziennego użytku, poprzez obrazy, rzeźby i kończąc na książkach.

Wróć do bloga