Jak jest wyposażony dobry pokój noclegowy?

Warunkiem udanego wypoczynku jest odpowiednio urządzony, zaaranżowany i wyposażony pokój noclegowy. Estetyczny, gustownie udekorowany, funkcjonalny z niewielkim balkonem, z którego podziwiać będziemy mogli widoki na polskie Tatry, to marzenie każdego wczasowicza.

Ile razy nawet najlepszy wypoczynek zepsuł nam nieodpowiadający nam pokój noclegowy… Sprawdź w naszym wpisie, jak powinien być wyposażony,

Wyposażenie meblowe

Najważniejsze w dobrym noclegowym pokoju będzie wygodne, duże łóżko, sprzyjające komfortowemu odpoczynkowi po całym dniu intensywnych górskich wędrówek i zwiedzania Zakopanego oraz okolic. Zdrowy, komfortowy sen jest czymś, o czym marzymy podczas każdego urlopu.

Przyda się także przestronna szafa lub garderoba oraz funkcjonalny stolik. Dobrze, aby  był na tyle duży, żeby w każdej chwili mógł zamienić się w wygodne biurko. Inne elementy standardowego wyposażenia to:

  • telewizor z bogatą ofertą programową
  • czajnik elektryczny
  • niewielkich rozmiarów lodówka.

Niemniej ważne jak wyposażenie całego pokoju, będzie wyposażenie łazienki.

W obiektach o wysokim standardzie znajdziemy ręczniki, suszarkę do włosów, zestaw kosmetyków, składające się z mydła, szamponu i odżywki.

Udekorowanie pokoju

Dobry pokój noclegowy to nie tylko pokój funkcjonalnie umeblowany, ale także odpowiednio udekorowany i zaaranżowany. Jest miejscem, w którym czasami jesteśmy zmuszeni spędzić sporą część naszego urlopu w przypadku brzydkiej pogody. Czasami chcemy po prostu dłużej odpocząć, dlatego wystrój pokoju i jego i aranżacja są tak ważne.

Wyposażając pokój noclegowy nie zapomnijmy o szybkim i bezpłatnym Internecie, możliwości budzenia na życzenie oraz bezpłatnych upominkach, czekających na gości, takich jak woda mineralna, kawa lub herbata oraz gadżetach z logo hotelu. Goście będą mile zaskoczeni gustownym długopisem czy notatnikiem.  

Szukając pokoju noclegowego, zwracajmy także uwagę na to, czy jest on odpowiednio jasny i dobrze oświetlony. Ważny jest widok z okna i otoczenie.

Wróć do bloga