Wiosna w Zakopanem - czym Cię zachwyci?

Zachwycił Cię zimowy krajobraz ośnieżonych szczytów i przykrytych białą “pierzynką” drzew? A może miałeś okazję spędzać wakacje w Zakopanem, wędrując do Morskiego oka lub spacerując Krupówkami? Teraz przyszedł czas, abyś odkrył Zakopane również wiosną. Zapewniamy, że wiosenne miesiące, kiedy natura budzi się do życia, a z góry powoli strzepują z siebie biały puch, to okres, kiedy możemy naprawdę odpocząć i zachwycić się pięknem tutejszych pejzaży. Wynajmując kameralny pensjonat w Zakopanem, w samym sercu miasta, możemy cieszyć się tymi ulotnymi chwilami, kiedy jeszcze jest niewielu turystów, więc można spokojnie zwiedzić wszystkie najważniejsze obiekty historyczne i “perełki” tutejszej architektury.

Wiosenna wycieczka do Zakopanego

Wiosna pod Tatrami to przede wszystkim krokusy. Rozkwitające na wiosnę krokusy szczególnie pięknie prezentują się w Dolinie Chochołowskiej. Ten widok zachwyci każdego! Należy przy tym pamiętać, że nie wolno niszczyć tych delikatnych kwiatów ani zrywać ich. Te kwieciste oznaki wiosny stanowią integralną część natury.

Wiosenne piesze wycieczki szczególnie przypadną do gustu osobom, które nie przepadają za spacerami w letnim skwarze. Przyjemnie jest wędrować pod górę, kiedy temperatura jest jeszcze wciąż przyjemnie chłodna. To dobre rozwiązanie zarówno dla osób starszych, jak i rodzin z dziećmi. Można udać się na wyprawę o dowolnej porze, nie obawiając się upałów, jak to zwykle bywa latem, szczególnie w południe.

Nie można też odmówić sobie wejścia na Gubałówkę, z której roztaczają się imponujące widoki. Wiosną wszystko budzi się do życia, a więc krajobraz jest zupełnie inny niż zimą czy latem.

A może chcesz wybrać się kolejką na Kasprowy Wierch? W miesiącach wiosennych, szczególnie wczesną wiosną, jest szansa, że uda ci się szybko kupić bilet, ponieważ zwykle wówczas jest nieco mniej turystów. Ale w końcu stanie w słynnej na całą Polskę “kolejce do kolejki” też dla niektórych może być atrakcją!

Serdecznie zapraszamy do Zakopanego wiosną, gdzie nawet podczas deszczowej pogody czekają na Was liczne atrakcje i wydarzenia!

Wróć do bloga