Złota polska jesień w Zakopanem

Nawet osoby, które uwielbiają lato, z pewnością przyznają, że złota polska jesień to wyjątkowa pora roku w naszym kraju. Początkiem jesieni zwykle panuje jeszcze przyjemnie ciepło, promienie słońca wciąż delikatnie ogrzewają ziemię, a liście na drzewach nabierają kolorów czerwieni, złota, miedzi. To idealna pora, aby wybrać się na wycieczkę w góry, aby podziwiać wspaniałe, jesienne krajobrazy.

Jesienne góry

Jesienią tatrzańskie szczyty mienią się tysiącem barw. Warto więc wybrać się na spacer tatrzańskimi szlakami, by podziwiać piękne pejzaże. Chociaż pogoda w górach lubi płatać figle, początkiem jesieni zwykle jest jeszcze optymalnie ciepło i słonecznie, dlatego też z powodzeniem można miło spędzić czas w gronie rodzinnym wraz z dziećmi.

Czerwone Wierchy i Ornak zwykle przybierają barwę intensywnie czerwoną. Zachwycający jest również szlak wiodący na Czerwone Wierchy.

Jesień to idealny czas na zwiedzanie Zakopanego również z uwagi na fakt, że zwykle wtedy jest znacznie mniej turystów na szlakach. Dzięki temu można w ciszy i spokoju podziwiać piękno natury i przepiękną panoramę Tatr. Wiele osób z pewnością będzie zainteresowanych wędrówką na Kasprowy Wierch, gdzie można dostać się kolejką linową lub jednym z wytyczonych szlaków (np. Doliną Goryczkową lub Halą Gąsienicową).

Spokój i nieco mniejszą liczbę turystów docenić można również w samym Zakopanem, a przede wszystkim na Krupówkach, gdzie w sezonie letnim bardzo często jest niezwykle tłoczno. Jesienią za to można w spokoju spacerować jednym z najsłynniejszych polskich deptaków, podziwiając zabytkowe zakopiańskie wille i unikalną góralską architekturę.

Jesień w Willi Carlton

Willa Carlton zaprasza wszystkich miłych gości szczególnie jesienią do odwiedzenia Tatr. Teraz w naszym pensjonacie w Zakopanem można skorzystać ze specjalnie przygotowanej promocji jesiennej z wyżywieniem. Willa jest zlokalizowana w samym centrum miasteczka, tuż przy Krupówkach. Kilka kroków (7 min) od naszego budynku zaczynają się górskie szlaki turystyczne: Droga do Białego, Droga do doliny Strążyskiej, Droga pod Reglami. Jest to więc jeden z najlepiej zlokalizowanych obiektów noclegowych. Co więcej, zabytkowa Willa Carlton jest przykładem modernizmu w architekturze polskiego XX-lecia międzywojennego. Przed II wojną światową Carlton był jednym z najelegantszych pensjonatów w Zakopanem.

Wróć do bloga