Zakopane - idealne miejsce dla rodzin z dziećmi


Zakopane od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów. Niezależnie od pory roku, Zakopane jest jedną z najchętniej wybieranych miejscowości. Kiedy decydujemy się na wypoczynek w Zakopanem, warto dokładnie rozplanować sobie plan wycieczki. Atrakcje, które oferuje nam ta wyjątkowa miejscowość będą się różnić. Część atrakcji posiada wysoki stopień trudności i nie jest przeznaczona dla wszystkich. Jednak podróżując z dziećmi, warto, aby na liście znalazły się takie pozycje, które dzieci nie tylko zapamiętają, ale również nie będzie to dla nich wyczerpujący wyjazd.

Obowiązkowym punktem każdej wycieczki do Zakopanego jest Morskie Oko. Droga na Morskie Oko może być wyczerpująca, ponieważ trzeba pokonać ok 8 km. Jednak widoki, jakie na nas czekają, z pewnością na długo zostaną w naszej pamięci. Na liście warto, aby znalazła się także wycieczka kolejką linowo- terenową na Gubałówkę. Ciekawym pomysłem na wspólne i rodzinne spędzenie czasu  jest wędrówka po górach. Piesze wycieczki cieszą się dużym zainteresowaniem, a możliwość wyboru właściwego szlaku, dopasowanego do możliwości naszych i naszych dzieci. Jeśli nasze dzieci uwielbiają wspinaczkę, nie możemy zapomnieć o wizycie w Parku Linowym Złota Grań. Zakopane kryje także mnóstwo lokalnych atrakcji. Oprócz atrakcji dla narciarzy, warto pokazać naszym dzieciom lokalną zabudowę w dzielnicy Krzeptówki, zjeżdżalnię grawitacyjną, skocznię Wielką Krokiew, Muzeum Figur Woskowych lub spacery po Krupówkach, czyli najdłuższej ulicy, która otoczona jest licznymi restauracjami oraz punktami, w którym możemy zakupić lokalne pamiątki.

Czas na relaks

Po intensywnych wycieczkach, które zaplanujemy podczas naszego pobytu w Zakopanem, warto zdecydować się na wybór właściwego noclegu. Chętnie decydujemy się na nowoczesne i luksusowe wnętrza, które oferują nam lokalne hotele. Nawiązanie do tradycji zakopiańskiej, którą obserwujemy w designie, sprawi, że wybrany przez nas apartament będzie niezwykle magicznym miejscem. Idealna lokalizacja, profesjonalna obsługa, a także możliwość skorzystania z restauracji, która oferuje kuchnię regionalną, zdecydowanie będzie strzałem w dziesiątkę.

Wróć do bloga